Udzielenie informacji publicznej

Wnioski o udostępnienie informacji publicznej można składać za pomocą telefaksu, poczty, poczty elektronicznej albo za pomocą formularza dostępnego w BIP lub e-formularza umieszczonego na stronie internetowej w zakładce e-urząd. Wnioski należy składać w Punkcie Obsługi Klienta (parter budynku przy pl. Kościuszki 4; tel. 65 529 68 00, fax 65 529 68 09; e-mail: info@powiat-leszczynski.pl). Udostępnienie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie 14 dni, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, podmiot obowiązany do udostępnienia ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, podmiot ten może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.
Wysokość opłat została określona w Uchwale Nr 10/09 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 27 lutego 2009 r.

Na decyzję w sprawie umorzenia postępowania o udzielenie informacji publicznej lub na decyzję o odmowie udostępnienia informacji publicznej, stronie przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie za pośrednictwem Starosty Leszczyńskiego, w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

1.Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U. z 1997 r. nr 78, poz. 483 z późn. zm.)
2.Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2001 r. nr 112, poz. 1198 z późn. zm.)
3.Statut Powiatu Leszczyńskiego – rozdział VIII (Dz. Urz. Woj. Wielkopolskiego z 2007 r. nr 76, poz. 2007 z późn. zm.)
4.Uchwała Nr 10/09 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 27 lutego 2009 r. w sprawie opłat pobieranych za sporządzanie kopii dokumentów, ich przesyłanie w przypadkach, w których stronę obciążają koszty postępowania wynikłe z winy strony, albo poniesione w interesie lub na żądanie strony, a nie wynikają z ustawowego obowiązku organów prowadzących postępowanie lub w przypadku udostępniania informacji publicznej na wniosek, w przypadku konieczności ponoszenia przez organ powiatu dodatkowych kosztów związanych ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia informacji lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, a także sposobu uiszczania opłat.