Dofinansowanie ze środków PFRON sportu, kultury, rekreacji i turystyki

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, jeżeli:
•Prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych na okres co najmniej 2 lat przed złożeniem wniosku,
•Udokumentują zapewnienie odpowiednich do potrzeb osób niepełnosprawnych warunków technicznych i lokalowych do realizacji zadania.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przyjmuje wnioski do 30 listopada roku poprzedzającego realizację zadania.

Pisemny wniosek (gotowy druk) wraz z załącznikami, który zawiera:
•Nazwę podmiotu i adres siedziby,
•Numer identyfikacji podatkowej NIP, REGON,
•Statut prawny i podstawa działania,
•Dane osoby upoważnionej do prowadzenia sprawy,
•Nazwa banku i numer konta bankowego,
•Miejsce realizacji zadania i cel dofinansowania,
•Przewidywany koszt realizacji zadania,
•Termin rozpoczęcia i przewidywany czas realizacji zadania – ogólna wartość nakładów dotychczas poniesionych przez wnioskodawcę na realizację zadania do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym składany jest wniosek wraz z podaniem dotychczasowych źródeł finansowania,
•Udokumentowanie informacji o innych źródłach finansowania zadania,
•Informacja o kwotach przyznanych wcześniej środków Funduszu z określeniem numeru zawartej umowy, celu i daty przyznania dofinansowania oraz stanu rozliczenia,
•Wysokość kwoty wnioskowanego dofinansowania ze środków Funduszu.

Jeżeli podmiot jest przedsiębiorcą, do wniosku dołącza się informację o pomocy publicznej udzielonej w okresie trzech kolejnych lat poprzedzających dzień złożenia wniosku, zgodnie z przepisami o warunkach dopuszczalności i nadzorowaniu Pomocy publicznej dla przedsiębiorców.

Jeżeli podmiot jest pracodawcą prowadzącym zakład pracy chronionej, do wniosku dołącza się potwierdzoną kopię decyzji w sprawie przyznania statusu zakładu pracy chronionej oraz informację o wysokości oraz sposobie wykorzystania środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych za okres trzech miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

Brak opłat

Brak

•Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776 z późniejszymi zmianami)
•Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 stycznia 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON (Dz. U. 08.3.15 z dnia 9 stycznia 2008 r.)