Udostępnianie materiałów z zasobu dla sporządzania operatów szacunkowych nieruchomości

Rzeczoznawców majątkowych

Opcja 1: 1. Przyjęcie wniosku, zarejestrowanie 2. Sporządzenie dokumentu obliczenia opłaty 3. Dokonanie zapłaty 4. Wydanie zbioru danych rejestru cen i wartości nieruchomości w postaci elektronicznej 5. Wydanie wyciągu z rejestru cen i wartości nieruchomości w postaci dokumentu drukowanego Termin załatwienia - do 7 dni. Opcja 2: 1. Przyjęcie wniosku, zarejestrowanie 2. Sporządzenie dokumentu obliczenia opłaty 3. Dokonanie zapłaty 4. Wgląd do materiałów Termin załatwienia - 1 dzień.

Opcja 1. Wniosek rzeczoznawcy majątkowego na formularzu P i P4
Opcja 2. Wniosek rzeczoznawcy majątkowego na formularzu P i P8

Opcja 1:
za zbiór danych rejestru i wartości nieruchomości w postaci elektronicznej - 6 zł, za wyciąg z rejestru cen i wartości nieruchomości w postaci dokumentu drukowanego - 8 zł; za nieruchomość będącą przedmiotem transakcji albo wyceny, K= 0,5 w przypadku udostępnienia danych rejestru cen i wartości nieruchomości rzeczoznawcom majątkowym w celu wykonania przez nich wyceny nieruchomości,
Opcja 2:
30 zł za zbiór dokumentów dotyczących jednej jednostki ewidencyjnej udostępniony na okres do 4 godzin.

1. Ustawa o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2015 r., poz. 1774 ze zm.)
2. Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (Dz. U. z 2016 r., poz. 1629 ze zm.)