Dofinansowanie ze środków PEFRON likwidacji barier arch.,w komunikowaniu się i tech. w związku z indywidualnymi potrzebami

Dofinansowania likwidacji barier finansowanych ze środków PFRON, dotyczy tylko osób niepełnosprawnych, mieszkających na terenie powiatu leszczyńskiego jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności

Wnioski na likwidację barier przyjmowane są przez cały rok, a decyzje o przyznaniu lub odmowie przyznania dofinansowania podejmowane są w kolejności napływania kompletnych wniosków, aż do momentu wyczerpania się środków finansowych Funduszu, przeznaczonych na cały rok kalendarzowy. Wysokość dofinansowania likwidacji barier wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Wnioskodawca zobowiązany jest do udziału środków własnych w wysokości stanowiącej minimum 20% ceny brutto kosztu urządzenia lub wykonania prac. Wnioski zostaną rozpatrzone po otrzymaniu środków finansowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i uchwaleniu planu finansowego na dany rok przez Radę Powiatu.

1.Pisemny wniosek o dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych oraz wniosek o dofinansowanie barier w komunikowaniu się (druk do pobrania),
2.Kopia aktualnego dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność,
3.Oryginał aktualnego dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność – do wglądu,
4.Dowód osobisty,
5.Kopia orzeczeń o niepełnosprawności osób mieszkających wspólnie wnioskodawcą w przypadku takich osób,
6.Aktualne zaświadczenie lekarskie, zawierające informację o rodzaju niepełnosprawności, jeżeli rodzaj niepełnosprawności nie jest określony w orzeczeniu,
7.Opinia lekarza, psychologa lub pedagoga szkolnego lub z poradni pedagogiczno-psychologicznej (w koniecznych przypadkach),
8.Oświadczenie o dochodach wnioskodawcy i osób zamieszkujących wspólnie z wnioskodawcą,
9.Zgoda właściciela budynku lub mieszkania, jeżeli taka zgoda jest wymagana,
10.Oferta cenowa od sprzedawcy,
11.Kosztorys wstępny, lub wycena przewidywanych kosztów realizacji zadań z zakresu LBA.

Wniosek nie podlega opłacie.

Nie ma

•Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776 z późniejszymi zmianami)
•Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 stycznia 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON (Dz. U. 08.3.15 z dnia 9 stycznia 2008 r.)